riders of flames
Uwaga. Zmiana adresu siedziby klubu. Aktualny adres to Chocznia ul.Główna 53

Klub

kongres8

 

Wszystko zaczęło się w roku 2009, gdy kilku zapalonych motocyklistów postanowiło po latach powrócić do zabawy z motorami. Początki to wspólne wyjazdy na różnego rodzaju zloty oraz niedzielne wycieczki do ciekawych zakątków naszego kraju. W ten sposób powstała niewielka grupa ludzi, których łączyła nie tylko pasja do jazdy, ale i praca w ochronie przeciwpożarowej. Zrodziła się też myśl, by formalnie zorganizować grupę pasjonatów motocykli. I tak w dniu 28 kwietnia 2010 na założycielskim walnym zebraniu postanowiono o zawiązaniu Stowarzyszenia Motocyklowy Klub Strażaków. Uchwalono statut i wybrano władze klubu zgodnie z obowiązującymi przepisami. Uporano się z formalnościami w Krajowym Rejestrze Sądowym, Urzędzie Statystycznym, Urzędzie Skarbowym oraz Starostwie Powiatowym.

Już na zebraniu świeżo upieczony Prezes przedstawił wizje i drogi na jakie zdecydowano się wstąpić. Najważniejszym celem stowarzyszenia jest przystąpienie do Kongresu Polskich Klubów Motocyklowych.

Kolejnym zadaniem było wymyślenie własnej nazwy oraz logo. Prace z tym związane trwały kilka miesięcy. W tym czasie przeglądnięto setki stron internetowych, książek a także strażackiej prasy.Sama nazwa przyszła dość szybko i oczywiście musiała kojarzyć się z naszą profesją, ale logo klubu to była dopiero jazda. Teraz przed nami czas formowania się grupy, przyjmowanie nowych członków, sympatyków. Klub prowadzi przygotowania do pierwszego zlotu.

kongresowka W dniu 9 kwietnia 2011 roku przedstawiciele naszego klubu uczestniczyli w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych, podczas obrad zaprezentowaliśmy szanownej radzie dotychczasową działalność i specyfikę pochodzenia członków klubu. Przedstawiliśmy do akceptacji nasze barwy, które uzyskały pełną akceptację. Zakwalifikowani zostaliśmy jako Klub Inny /tj. branżowy/ i otrzymaliśmy prawo noszenia przodów na kamizelkach oraz prawo noszenia naszywki kongresowej.

W dniu 06.10.2012 roku odbył się jesienny Kongres Polskich Klubów Motocyklowych gdzie otrzymaliśmy prawo noszenia pełnych barw klubowych na plecach kamizelek.

Obecnie klub posiada 4 chaptery tj. Chapter Krosno, Chapter Jasień, Chapter Radom, Chapter Katowice.

Dalszą historię pisze życie 🙂

Losowe zdjęcie

Dane kontaktowe

Riders of Flames

Mariusz Jakubas
+48 504 029 350


Mariusz Leśniakiewicz
+48 600 414 669

ridersofflames@wp.pl